Assos’ta Neler Yapılır?

Assos’ta Neler Yapılır?

Limanda hem gezebilir hem de gönlünüzce denize girebilirsiniz. Çay bahçelerinin de bulunduğu Antik Liman’da yürüyüşünüz esnasında ara verebilir ve yorgunluğunuzu keyifli bir şekilde atabilirsiniz. Özellikle Ege sahil kasabalarıyla bütünleşmiş olan balık sofralarının kurulduğu Antik Liman’da taze balık ürünlerini tüketebilirsiniz. Burada gün batımına karşı sahilde balık yeme keyfini deneyimlemeniz mümkün!

Bölgenin en ilgi çekici yerlerinden biri olan Assos Antik Liman’ının daracık taş sokaklarında yürürken keşfedecek birçok şeyle karşılaşacaksınız. Oldukça eski zamanlardan beri kullanılmakta olan antik limanda gerek alışveriş yapabilmek gerekse yeni tatlar denemek için birçok durak noktası bulunuyor. Turistler tarafından ciddi oranda ilgi çeken bu bölge sit alanı olduğu için yalnızca restorasyon çalışmaları gerçekleştiriliyor ve böylelikle başarılı bir şekilde korunuyor. Turistik tesislerin dışında herhangi bir yapının bulunmadığı bölgeye ne zaman giderseniz gidin güzelliklerin korunuyor olması oldukça etkileyici.

Assos Antik limana arabayla giriş yapmanın mümkün olmadığı unutulmamalıdır. Araba ile limana gelecek kişilerin limana 50m uzaklıkta olan park yerine arabalarını park etmeleri gerekmektedir.

Paylaş

En Güncel Yazılar

Kategoriler

Konaklama

Deneyim

Gastronomi

Konsept

Otelimiz

Blog

Bizi ARayın

Bize yazın

Deneyim

Konsept

Blog