Assos Altın Otel’e Nasıl Gidilir?

Assos Altın Otel’e Nasıl Gidilir?

Çanakkale’nin 87 km güneyinde yer alan Behramkale, İstanbul‘a 444 km, Ankara’ya 699 km, İzmir‘e 251 km, Bursa’ya 302 km, Ayvalık’a ise 102 kilometre uzaklıkta.

1. Behramkale’ye hava yoluyla ulaşım

Behramkale’ye en yakın havalimanı Balıkesir’in Edremit ilçesinde bulunan Balıkesir Koca Seyit (Körfez) Havalimanı. Behramkale ile havalimanı arasındaki mesafe 70 km. Özel araçla bir saat süren bu güzergahta toplu ulaşım hizmeti bulunmuyor. Havalimanından Edremit Otogar’a geçip Behramkale (Assos) dolmuşları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’na yaz aylarında İstanbul ve Ankara’dan uçuş yapılıyor.

Behramkale’ye hava yoluyla ulaşım için Çanakkale Havalimanı (85 km) ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı (277 km) da alternatif olabilir.

2. Behramkale’ye özel araçla ulaşım

Behramkale’ye İstanbul’dan gelecekler için iki alternatif bulunuyor. İlk seçenek toplam kilometre açısından daha az görünen rota. Bu güzergah toplamda 390 km ve Tekirdağ’dan sonra yeni açılan Çanakkale otoyolu ile 1915 Çanakkale köprüsünden geçerek Ayvacık yolunu takip ediyor. Yolculuk trafik durumuna göre ortalama 3 saat 40 dakika sürüyor.

İstanbul’dan Behramkale’ye gelecekler için ikinci alternatif Yalova, Gemlik, Susurluk, Edremit rotası. Bu yol toplamda 444 km ve ortalama yoğunluktaki trafikte 5 saat 20 dakika sürüyor.

İzmir’den Behramkale’ye özel araçla gitmek isteyenler İzmir-Çanakkale Karayolu’nda Menemen, Aliağa, Dikili, Ayvalık, Edremit rotasını izleyerek 251 km’lik yolu 3 saat 20 dakikada tamamlıyor.

Ankara’dan Behramkale’ye özel araçla gelmek isteyenler Eskişehir, Bursa, Susurluk, Balıkesir, Edremit güzergahını izleyerek 699 km’lik yolu yaklaşık 8 saat 15 dakikada kat ediyor.

3. Behramkale’ye otobüsle ulaşım

Behramkale’ye büyük şehirlerden direkt otobüs seferi yok. Çanakkale Truva, Kamil Koç, Balıkesir Uludağ, Pamukkale Turizm ve Metro Turizm’in otobüsleriyle Ayvacık, Altınoluk ya da Küçükkuyu’ya ulaşıp bu noktalardan Behramkale’ye kalkan dolmuşları kullanarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

kaynak: kesfetsek.com

Paylaş

En Güncel Yazılar

Kategoriler

Konaklama

Deneyim

Gastronomi

Konsept

Otelimiz

Blog

Bizi ARayın

Bize yazın

Deneyim

Konsept

Blog